Weekend At A Glance - Deacon/Acolyte, Music and Liturgical Schedule

Schedules are updated on Thursday each week at the end of the day to ensure all changes are captured.

Aug 24/25- 21st Sunday in Ordinary Time

  Deacons/Acolytes Schedule

4:30 PM Deacon Chuck Specht  8:30 AM Deacon Bill Bollwerk 10:30 AM Acolyte Rodney McNeill 5:30 PM Deacon Joe Forgue

Music Schedule

4:30 PM Grateful Bread 8:30 AM Four90 10:30 AM Heart of Worship 5:30 PM Amazing Grace

Liturgical Schedule

 

4:30 PM

8:30 AM

10:30 AM

5:30 PM

Sacristan

Kris Sprehe

Dan Miller

Jim Burton

Kevin Dunbaugh

Proclaimer

Ann Grumann  -  1

Zavier Morales  -  2

John Forbes  -  1

Lisa Rothlisberger  -  2

Mary Erbert  -  1

Valerie Mazany  -  2

Jeannette Graham  -  1

Gloria Cornett  -  2

Deacon/Acolyte

Deacon Chuck Specht

Deacon Bill Bollwerk

Acolyte Rodney McNeill

Deacon Joe Forgue

 

Cynthia Stalp - H1 (sub requested)

Gary Munda - H2 (sub requested)

Amy Thirkell - H4

Carolyn Rahn - C1

Bruce Rahn - C2

Brian Thirkell - C3

Barbara Corsentino - C4

Lynn Bowman - C5 (sub requested)

Chuck Specht - C6

Ashley Miller - H1

Barbara Schleper - H2

Sharlene Ramirez - H4

Diana Stephens - C1

Mary Haukom - C2

Katrina Lange - C3

Mike Fortner - C4

Bill Bollwerk - C5

Jill Russell - C6

 

John O'Rourke - H1

Michelle Castinado - H2

Jack Davidson - H4 (sub requested)

Carla Padrnos - C1

Rodney McNeill - C2

Jean McGuire - C3

Al Castinado - C4

John McGuire - C5

Jack Perroni - C6

Jim Rothlisberger - H1

Susan Grosenheider - H2

Melia Dunbaugh - H4

Jonathan Cordova - C1

Becky Strub - C2

Joe Forgue - C3

Jeannie McNeill - C4

Hospitality Minister

Candy Anderson

Larry Grenier

Diego Morales

Martha Specht

Celia Loyet

Brian Polacek

Gil Szaraz

Jean Willhoit

Steven Black

Stella Buck

Reah Popoca

Vance Valades

 

Jeriann Ascione

Ralph Ascione

JJ Baumann

Michelle Connelly

Altar Server

Marco Morales - Cross

Jacob Bohlin - C2

Ryan Mattorano - C1

Vincent Miller - Cross

Allison Krems - C2

Abby Sprinz - C1

 

Trevor Hennessey - Cross

Joshua Padrnos - C2

Cambria Marjaniemi - C1

Chiara Marjaniemi - O

 

Andrew Strub - Cross

Olivia Dillemuth - C2

Allison Kantack - C1

Audio Minister

Tom McLaughlin

Tyler Bonacquista

Javier A. Popoca

Tyler Bonacquista

Video Cam Minister

Grace Konz

Joe Cornell

Luke Snider

Dillon Strub

Visual Minister

Simon Dillemuth

Annie Janoso

Eva Dietz

Rebecca Dunbaugh

Welcome Center

Jeff Dillemuth

 Bryan Truesdell  Ann Pavlik  

Band

Grateful Bread

Four90

Heart of Worship

Amazing Grace

LST

Donald Robinson – Med

Gerald Lange - OPS

Mark Russell - OPS

Tanya Biechler – Med

Robert Mazany - OPS

Rick Pavlik - OPS

Rebecca Randolph - Med

Mark Strub – OPS (sub requested)